Brunox Top-Kett - uniwersalny smar do łańcucha rowerowego

Preparat do smarowania łańcuchów Brunox® Top-Kett®

SMARUJE

Zaawansowany technologicznie preparat zapewnia smarowanie łańcucha rowerowego w każdych warunkach atmosferycznych. Tworzy jednolitą warstwę smarującą, która gwarantuje sprawną i lekką pracę łańcucha rowerowego oraz wydłuża jego żywotność. Wytrzymuje wysokie obciążenie spowodowane ciśnieniem, brudem i wilgocią.

KONSERWUJE

Tworzy bardzo jednolitą, nie wysychającą warstwę chroniącą przed korozją, która wnika również w trudno dostępne rogi i krawędzie. Chroni łańcuch przed korozją podczas przechowywania / transportowania przez okres:

  • do 3 lat w zamkniętym pomieszczeniu,
  • do 1 roku na zewnątrz, lecz pod zadaszeniem,
  • do 5 miesięcy pod gołym niebem.

Preparat Brunox® Top-Kett® sprawdza się do smarowania i konserwacji większości mechanizmów opartych na pracy łańcucha: napęd roweru /e-roweru, lekkich motocykli (np. nieduży skuter), w wózkach widłowych.

Brunox Top-Kett smar do łańcucha rowerowego

Preparat Brunox® Top-Kett® dla klientów indywidualnych dostępny jest w pojemnościach:
• w płynie: 50 ml, 100 ml, 5 litrów,
• w aerozolu: 25 ml, 100 ml, 400 ml*.

*pojemność 400 ml występuje w etykiecie „Lub&Cor”.

Właściwości chemiczne smaru do łańcucha Brunox® Top-Kett®

Kolor oliwkowo-żółty
Gęstość (20°C) 0,85 ± 0,02 g / cm3
Lepkość dynamiczna (20°C) płyn: 85 mPas
aerozol: 8,3 mPas
Temperatura zapłonu płyn: < 0°C
aerozol: 51°C
Wytrzymałość cieplna od 41°C do 100°C
Wydajność około 40 m2/l przy grubości 5 μm

Nie zawiera PTFE, grafitu, cząstek nanoceramicznych.


Jak stosować Brunox® Top-Kett® – preparat smarująco-konserwujący łańcuch rowerowy

Pamiętaj! Przed zastosowaniem preparatu smarująco-konserwującego BRUNOX® Top-Kett®, łańcuch i cały układ napędowy należy wyczyścić – dowiedz się jak dokładnie i bezpiecznie wyczyścić łańcuch i układ napędowy.

Ponieważ BRUNOX® Top-Kett® jest substancją tiksotropową, należy ją energicznie wstrząsnąć przed użyciem.

  • preparat w aerozolu – nanieś preparat za pomocą dyszy na łańcuch
  • preparat w płynie – nanieść pipetą oliwką na każde ogniwo

Polecamy pozostawić łańcuch na około 20-30 sekund by preparat wniknął w szczeliny między elementami współpracującymi, a następnie należy delikatnie szmatką zetrzeć nadmiar smaru, głównie chodzi o starcie oliwki z zewnętrznych części łańcucha. W przypadku stosowania preparatu w sprayu należy zwrócić uwagę na to, czy nie została spryskana felga i elementy układu hamulcowego. W przypadku obecności preparatu na tych elementach, należy umyć je odtłuszczaczem.


Dlaczego Brunox® Top-Kett® nie występuje w osobnych wersjach na warunki mokre i suche?

Jednym z priorytetów marki Brunox® w przypadku preparatu do łańcucha, jest oprócz smarowania, jego ochrona przed korozją. Taka ochrona potrzebna jest przede wszystkim w warunkach wilgotnych, deszczowych. Aby to zapewnić, konsystencja preparatu musi pozwolić na jego wniknięcie w najmniejsze szczeliny pomiędzy elementami współpracującymi. Dlatego nasz preparat wydaje się niektórym zbyt rzadki na cięższe warunki pogodowe takie jak deszcz. Zgadzamy się, gęstsze smary utrzymują się  w takich warunkach nieco dłużej. Ale ich konsystencja nie pozwala na dotarcie we wszystkie miejsca trące się, na ich jak najdokładniejsze nasmarowanie i właśnie na zabezpieczenie przed korozją. Ponadto, im smar dłużej pozostaje na łańcuchu, tym więcej zawiera drobin piasku, kurzu, asfaltu, a wszystko to negatywnie wpływa na stan, pracę i  żywotność łańcucha. Nasz smar w zupełności wystarczy nawet na dłuższą przejażdżką w warunkach mokrych. Natomiast po dłuższej jeździe w takich warunkach zalecamy ponowne wyczyszczenie i posmarowanie układu napędowego, gdyż jest to tak naprawdę najlepsze rozwiązanie by kolejna nasza wycieczka przebiegała płynnie i przyjemnie.

Dlatego Brunox® Top-Kett® jest bardzo dobrym smarem do łańcuchów rowerowych, do stosowania zarówno w warunkach suchych jak i mokrych.

Wszelkie dane techniczne znajdziesz w kartach charakterystyki preparatu Brunox® Top-Kett®:


Aerozol

Płyn

Gdzie kupić
Sklepy i hurtownie z całej Polski zapraszamy do kontaktu z wyłącznym dystrybutorem marki Brunox w Polsce – firmą KTJ Kolor.
Klientów detalicznych również zapraszamy do działu „Kontakt” na stronę KTJ, gdzie znajdziecie numery telefonów, pod którymi uzyskacie informacje o miejscach w Twojej okolicy, gdzie można kupić nasze produkty.