W dniach 4-7 lipca w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2013. Zawody były jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w RPA. Dlatego też na liście startowej widniały największe nazwiska tej dyscypliny w Polsce.
 

Zapraszamy do obejrzenia wyszukanego na portalu youtube.com videoclipu z zawodów, a poniżej przeczytacie wyniki wyścigów z ostatniego dnia imprez.
 

Elita:
1 Konwa Marek – Superior Brentjens MTB Racing Team 01:36:54
2 Brzózka Piotr – JBG-2 Professional MTB Team 01:39:47
3 Osicki Kornel – Trek Ryszard Pawlak SMS Żywiec 01:41:15
4 Wawak Bartłomiej – JBG-2 Professional MTB Team 01:41:53
5 Kurczab Piotr – Sante BSA-Tour 01:42:49
6 Banach Bartosz – Sante-BSA Team 01:44:44
7 Kawalec Marcin – KTM Racing Team Złoty Stok 01:45:41
8 Jeziorski Maciej – Warszawski Klub Kolarski 01:47:20
9 Kucharek Adrian – 4F Racing Team 01:49:51
10 Kozak Mariusz – MTB Team Rmf-Fm Rockstar 01:51:16

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2013

Kobiety:
1 Włoszczowska Maja – Giant Pro XC Team 01:22:29
2 Solus-Miśkowicz Katarzyna – Dek Meble Cyclo Korona Kielce 01:23:21
3 Szafraniec – Anna Kross Racing Team 01:26:17
4 Żur Monika – 4F Racing Team 01:30:21
5 Gorycka Paula – 4F Racing Team 01:32:52
6 Turoboś Marta – Integral Collections LKK Luks Sławno 01:37:57
7 Staszel Stefania – KS Luboń Skomielna Biała 01:40:13
8 Podgórska Aleksandra – Sante BSA-Tour -1
9 Kłosowska Izabela – UKS Wygoda Białystok -1
10 Rybarczyk Weronika – Rybczyński Team -1

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2013

Juniorki:
1 Malinkiewicz Rita – Goodman Zator 00:58:10
2 Figura Elżbieta – MTB-Silesia Rybnik 01:00:34
3 Bal Agnieszka – Klub Sportowy Luboń Skomielna Biała 01:00:55
4 Kurczab Iwona – SGR Srebrna Góra 01:01:34
5 Cierluk Karolina – Bolmet-Trek Legnica 01:02:28

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2013

Juniorzy:
1 Winiarski Łukasz – KKW Jama Wałbrzych 01:18:18
2 Adamkiewicz Patryk – Sante Bsa-Tour 01:19:26
3 Konwa Piotr – 4F Racing Team 01:20:05
4 Szymczuk Łukasz – KKW Jama Wałbrzych 01:22:18
5 Seweryn Sylwester – UKS Sokół Kęty 01:22:25